Szanowni Państwo,

poniżej prezentuję zdjęcia kilku gotowych ikon dostępnych od zaraz.

 

Ikona Maryi z Hostią

IKONA ZAREZERWOWANA

Wymiary ikony to 17x 13x 2,5 cm, pisana jest w technice tradycyjnej- temperą żółtkową na zagruntowanej desce lipowej. Bezpośrednio na deskę wklejone zostało płótno lniane, zagruntowane kilkoma warstwami gruntu sporządzonego z kleju króliczego i kredy bolońskiej i szampańskiej. Dopiero na tak przygotowanej desce powstał wizerunek ikony. Złocenie aureoli wykonane jest złotem naturalnym w płatkach o gramaturze 23,75 karata, a złocenia tła złotem mineralnym. Ikona została odpowiednio zabezpieczona werniksem. Na odwrocie znajduje się haczyk do zawieszenia.

Koszt ikony to: 290 zł.

Ikona Matki Bożej Czułej

Wymiary ikony to 25x 20 cm, pisana jest w technice tradycyjnej- temperą żółtkową na zagruntowanej desce lipowej z dębowymi szpongami na odwrocie. Bezpośrednio na deskę wklejone zostało płótno lniane, zagruntowane kilkoma warstwami gruntu sporządzonego z kleju króliczego i kredy bolońskiej i szampańskiej. Złocenie aureoli wykonane jest złotem naturalnym w płatkach o gramaturze 23,75 karata, a złocenia tła złotem mineralnym. Ikona została odpowiednio zabezpieczona werniksem. Na odwrocie znajduje się haczyk do zawieszenia.

Koszt ikony to: 490 zł.

Ikona Matki Bożej Pneumatofory (Tej, która niesie Ducha)

IKONA ZAREZERWOWANA

Wymiary ikony to 25x 20 cm, pisana jest w technice tradycyjnej- temperą żółtkową na zagruntowanej desce lipowej z bukowymi szpongami na odwrocie. Bezpośrednio na deskę wklejone zostało płótno lniane, zagruntowane kilkoma warstwami gruntu sporządzonego z kleju króliczego i kredy bolońskiej i szampańskiej. Dopiero na tak przygotowanej desce powstał wizerunek ikony. Złocenie wykonane jest w całości złotem naturalnym w płatkach o gramaturze 23,75 karata. Ikona została odpowiednio zabezpieczona werniksem. Na odwrocie znajduje się haczyk do zawieszenia.

Koszt ikony to: 530 zł.

Ikona Świętej Rodziny

IKONA ZAREZERWOWANA

Wymiary ikony to 24x 17 cm, pisana jest w technice tradycyjnej- temperą żółtkową na zagruntowanej desce lipowej z bukowymi szpongami na odwrocie. Bezpośrednio na deskę wklejone zostało płótno lniane, zagruntowane kilkoma warstwami gruntu sporządzonego z kleju króliczego i kredy bolońskiej i szampańskiej. Złocenie wykonane jest w całości złotem naturalnym w płatkach o gramaturze 23,75 karata. Ikona została odpowiednio zabezpieczona werniksem. Na odwrocie znajduje się haczyk do zawieszenia.

Koszt ikony to: 530 zł.

Ikona Świętego Franciszka

Wymiary ikony to 21x 15 cm, pisana jest w technice współczesnej- dobrą jakościowo farbą akrylową na desce bukowej. Ikona została odpowiednio zabezpieczona werniksem. Na odwrocie znajduje się haczyk do zawieszenia.

Koszt ikony to: 300 zł.

Ikona Świętej Rodziny

Ikona Pneumatofory

Ikona Chrystusa Pantokratora 

Ikona Maryi z Hostią

Ikona Chrystusa przytulającego dziewczynkę